Męskie obuwie zimowe

Dzisiejsi panowie dbają o swój wygląd i wizerunek tak samo jak panie. Dotyczy to oczywiście również wyboru obuwia. Buty na zimę powinny być ciepłe i wygodne, jednak wielu panów stawia przede wszystkim na ich atrakcyjny i elegancki wygląd.

Modne kozaki do kostek lub eleganckie półbuty to fasony najczęściej wybierane przez panów. Ważne, żeby dobrze komponowały się z garniturem. Dlatego istotny jest nie tylko rodzaj butów oraz ich wysokość, ale również kolor i sposób wiązania lub zapinania. Oczywiście tego typu buty są odpowiednio ocieplane. Nie koniecznie grubym kożuszkiem, zachowanie odpowiedniego kształtu buta nie pozwoliłoby na takie rozwiązanie, jednak są obecnie do dyspozycji cieńsze materiały, które rzeczywiście ogrzewają stopy.

markowe-buty-męskie-zima-2011-2012Na codziennie wyjścia, poza pracą, dobrze będą się nadawały zimowe buty sportowe. Najlepiej na tak zwanych traktorach. Pozwolą one na stabilne chodzenia po lodzie i śniegu, co może okazać się bardzo ważne podczas spaceru z ukochaną, która założyła kozaki na szpilce… Zazwyczaj nie sięgają wyżej niż do kostki. Są zrobione z wodoszczelnych, mocnych materiałów. W środku natomiast wyłożone są tkaniną pozwalającą na utrzymanie ciepła.

Panowie rzadko wybierają inne kolory obuwia zimowego niż czarny, stalowy, brązowy. Są one eleganckie i dobrze się komponują z pozostałymi elementami garderoby, czyli spodniami, płaszczem, aktówką. Niestety widać na nich ślady po zimowych niedogodnościach – brudnym śniegu, soli itp.  Dlatego zwykle buty zimowe wytrzymują tylko jeden sezon. Kiedy przychodzi kolejna zima trzeba szukać nowych butów.  Pozwala to przynajmniej być na bieżąco z panującymi w modzie męskiej trendami.